• Najnovší (FOTO ČI VIDEO) update vždy nájdete na:

☼ školskom facebooku

☼ na stránke: www.cernova.sk: a) celoškolské (mimotriedne) topky

b) triedne akciešky
      • „Keď dáš dieťaťu rybu, nakŕmiš ho na deň, ak ho naučíš loviť, dáš mu potravu na celý život.“
      • Už sa to blíži. Tešíme sa na Vás.
      • Škôlkari v škole
      • Čítame radi
      • Súťažíme odušu
      • Nikdy nie si sám Hlinkáč :)
      • Deň sv. Patrika
      • Školáci v škôlke
          • POZOR POZOR! ZMENA ROZVRHU

Milí naši školskí návštevníci!

Z dôvodu "nestíhačiek", keď autobusy neposlúchajú tak, ako by sme chceli alebo potrebovali☺, posúvame začiatok vyučovania o 5 minút neskôr -

niektorí to majú na načančanie,

niektorí, aby sa im menej jazyk plazil po zemi z náhlenia sa,

niektorí na väčšiu spoluprácu s budíkom

• Hurá, škola volá!

Milí naši žiaci,

konečne ste sa dočkali návratu na miesto, kde prežijete minimálne 4 hodiny denne vo väčšine dní týždňa...

Neplačte už viac za učiteľkami, spolužiakmi či kamarátmi z iných ročníkov...neplačte za učením či písaním tesťochov - veď to všetko už na vás čaká!!! :)

Dňa

2. septembra 2014

• Rázusovie Vrbica úspešná

V piatok 6. 6. 2014 sa konal už XX. ročník pehliadky literárnej tvorby a recitačného umenia detí a mládeže Liptova Rázusovie Vrbica.

Naše žiačky Karolína Sliačanová a Veronika Babalová získali diplomy za pozoruhodné výkony,

a žiačky Lucia Fulová a Kristína Babalová získali diplomy za dobré prednesy.

• Monika tretia!

Opäť po roku sme boli úspešní v novej výtvarnej súťaži Strom, ktorú organizuje ZŠ s MŠ Ľubochňa v spolupráci so Lesmi SR. Tentokrát sa porote páčila práca našej šiestačky Moniky Cingelovej a ocenila ju 3. miestom. Gratulujeme a prajeme veľa ďalších podobných úspechov.

• Denisa druhá!

Naša deviatačka Denisa Smutniaková sa lúči so svojou základnou školou ďalším úspechom - 2. miestom v ružomberskej výtvarnej a literárnej súťaži Trojruža v kategórii poézia I. Gratulujeme, želáme veľa úspechov v súťažiach na strednej škole a ďakujeme Mgr. Jane Štrbovej za prípravu.

• Kraľujeme ďalší rok!

Krásny úspech dosiahla naša šiestačka dňa 20. 5. 2014 Veronika Babalová, keď vyhrala súťaž Kráľ detských čitateľov. Zaujímavosťou je, že znova je to naša škola, ktorá si prevzala žezlo. Veroniku dekorovala víťazka minulého ročníka naša siedmačka Júlia Jirotková. Gratulujeme a ďakujeme Mgr. Jane Štrbovej za prípravu.

• Beseda o dravcoch

V piatok 28. 2. 2014 sme na škole privítali Ing. Květu Kickovú z organizácie Ochrana dravcov na Slovensku, ktorá si pre našich žiakov pripravila peknú prezentáciu o dravcoch na Liptove. Žiaci viac spoznali naše dravé vtáky, napr. orol krikľavý, sokol sťahovavý, myšiak hôrny, apod. a presvedčili sa o nutnosti viac vedieť a chrániť tieto vzácne zvieratá.

• Terezka postupuje!

Vynikajúce 1. miesto v obvodnom kole Biologickej olympiády získala naša ôsmačka Terézia Jarinová, čím si vybojovala postup na krajské kolo. Gratulujeme, ďakujeme Mgr. Márii Sliačanovej za prípravu a držíme palce na kraji.

• V EKO - súťaži sme na 3. mieste!

Spoločnosť Mondi vyhlásila pre základné školy EKO - súťaž zameranú na zvýšenie environmentálneho povedomia mladej generácie v oblasti separácie. Päť týždňov sme zbierali odpadové tašky a vrecká, ktoré boli odovzdané na druhotné využitie. Prvé tri školy budú ocenené kancelárskym papierom.

1. miesto - ZŠ Biely Potok

• Sme najlepšia škola v okrese!

Podľa nezávislého inštitútu Ineko, ktorý každoročne zverejňuje rebríček najlepších škôl, sme tohto roku obsadili tieto miesta:

- v rámci SR - 26. miesto

- v rámci Žilinského kraja - 7. miesto

- v rámci nášho okresu - 1. miesto

Za tento mimoriadny úspech si zaslúžia obdiv a uznanie: - naši učitelia za ich výbornú prácu, naši bývalí deviataci, ktorí dosiahli výborné výsledky v Testovaní deviatakov a naše skvelé atlétky - dvojnásobné majsterky Slovenska.

• Beseda o zdravej výžive

Obezita je jedna z najväčších výziev verejného zdravotníctva v 21. storočí. Jej cieľom je zabrániť vzniku nadhmotnosti a obezity u detí.

Keďže sme škola podporujúca zdravie a zdravý životný štýl, tak sme v dňoch 13. 11. a 20. 11. 2013 zorganizovali besedu o zdravej výžive pod vedením Mgr. Zuzany Zápotočnej, Kataríny Vandákovej a Ing. Jany Pivkovej PhD. z Poradenského centra zdravia v Ružomberku. Žiaci boli rozdelení do troch skupín : 1. – 3. ročník, 4. – 6. ročník a 7. – 9. ročník. Cieľom bolo rozvíjať osvetovú, vzdelávaciu a výchovnú činnosť detí a žiakov s dôrazom na zdravú výživu a prevenciu zdravia, zdravé potraviny, potravinovú bezpečnosť a zvýšiť povedomie v oblasti označovania potravín.