• Najnovší (FOTO ČI VIDEO) update vždy nájdete na:

☼ školskom facebooku

☼ na stránke: www.cernova.sk: a) celoškolské (mimotriedne) topky

b) triedne akciešky
      • „Keď dáš dieťaťu rybu, nakŕmiš ho na deň, ak ho naučíš loviť, dáš mu potravu na celý život.“
      • Už sa to blíži. Tešíme sa na Vás.
      • Škôlkari v škole
      • Čítame radi
      • Súťažíme odušu
      • Nikdy nie si sám Hlinkáč :)
      • Deň sv. Patrika
      • Školáci v škôlke
        • RIADITEĽSKÉ VOĽNO

Z dôvodu TESTOVANIA 5 2016 sa žiakom 1. - 9. ročníka (mimo 5. ročníka) udeľuje RIADITEĽSKÉ VOĽNO.

V prípade záujmu sa ponúka náhradný program (viď oznam posielaný domov).

Piatačikom prajeme, aby sa im počas testovania darilo!

• Narodeniny A. HLINKU po našom

Dńa 27.9.2016 si naša Základná škola Andreja Hlinku v Černovej pripomína narodeniny nášho menovca - Andreja Hlinku.

Dnes by v utorok 22.9.2016 slávil svoje 152. narodeniny a my sa pri tejto príležitosti vyberieme do rôznych kútov.

Na prvom stupni v 1. - 3. ročníku sa učí podľa rozvrhu, 3. vyučovaciu hodinu venujeme postave Andreja Hlinku hravou formou.

• PROSBA O POMOC A PODPORU PROJEKTU

Vážení Černovčania,

pedagogický zbor základnej školy Andreja Hlinku chce poprosiť obyvateľov Černovej o podporu projektu, v ktorom by prípadná výhra mohla škole priniesť 4 500 eur, na vybudovanie zóny vyučovania, športu a oddychu využiteľnú pre širokú verejnosť v našej mestskej časti Černová – na školskom dvore..

• PLENÁRNE RODIČOVSKÉ ZDRUŽENIE

Vážení rodičia!

Oznamujeme a zároveň Vás pozývame na

PLENÁRNE RODIČOVSKÉ ZDRUŽENIE,

ktoré sa uskutoční dňa 13.9.2016 (UTOROK) v budove ZŠ A. H. od 16:00 HOD:

Prosíme o účasť, nakoľko sa budete oboznamovať s informáciami týkajúcimi sa šk. roka 2016/2017, ktoré sú dôležité.

Hneď po rodičovskom sa uskutočnia v jednotlivých triedach KONZULTAČNÉ HODINY s triednymi učiteľmi.

• VZDEL. POUKAZY A KRÚŽKY 2116/2017

Milí žiaci, rodičia,
            Dávame verejnosti do pozornosti ponuku krúžkov pre šk.rok 2016/2017 a posielame Vám dnes domov vzdelávacie poukazy. V prípade, že sa Vaše dieťatko bude zúčastňovať nejakého vybraného krúžku, uchádzame sa o spätne podpísaný vzdelávací poukaz (kt. slobodne môžete poukázať komu chcete :)). Nám veľmi pomôže- posúvame ho cvč rk, pod ktorými sa tieto krúžky budú realizovať.
            Prajeme Vám pekný piatok i celý víkend!:)

• ZAČIATOK ŠK. ROKU 2016/2017

ZMENA!!!!

Milí žiaci,

oznamujeme Vám, že slávnostné otvorenie školského roku 2016/2017 bude dňa 05.09.2016 (pondelok) o 9:00 v TELOCVIČNI PRI ZŠ v Černovej.

Po úvodnom otvorení žiaci pôjdu so svojimi triednymi pani učiteľkami do tried.

Veríme, že ste načerpali veľa síl , prídete oddýchnutí...! Tešíme sa na Vás!

• 6.4.2016 - TESTOVANIE 9

Milí rodičia!

Nakoľko v stredu, 6.4.2016, prebieha aj v našej škole celoslovenské Testovanie 9, preto z organizačných dôvodov nie je možné poskytnúť výchovno-vzdelávací proces- udeľujeme RIADITEĽSKÉ VOĽNO. Vieme však, že máme veľké percento pracujúcich rodičov, preto chceme poskytnúť doobedňajší náhradný program do12:10 hod. pre tých, ktorí by mali o to záujem. Deviataci a tí, ktorí spätne dajú v návratke vedieť, že ich dieťa sa zúčastní náhradného programu, majú stravovanie (v prípade, že navštevujú jedáleň) zabezpečené, ostatní sú z obeda odhlásení. ŠKD poobede bude k dispozícii na základe Vášho záujmu (viď návratka- poslať vyplnené do utorka.). Ďakujeme za porozumenie.

• Vaše 2% pomôžu

Vaše 2% pomôžu! J

Milí naši rodičia, priaznivci školy, aj tento rok môžete pomôcť darovaním 2% dane. TJ Máj má veľa aktivít a spolupracuje aj s našou základnou školou. Vaše 2% dane, ktoré nám poukážete, pomôžu pri organizovaní rôznych podujatí či odmeňovaní našich detí - naše ZRPŠ ich prevezme a stará sa o ich účelné využitie. Ďakujeme za Vašu podporu a pomoc aj touto cestou a už vopred Vám veľmi pekne ĎAKUJEME!

• PLENÁRNE ZDRUŽENIE - VOĽBA ZÁSTUPCOV RODIČOV DO RADY ŠKOLY

Vážení rodičia!
            Do pozornosti dávame DôLEŽITÉ PLENÁRNE ZDRUŽENIE, v ktorom je hlavným bodom programu voľba 3 zástupcov rodičov za členov do Rady školy. Rada školy je orgánom, ktorý presadzuje záujmy miestnej samosprávy a rodičov, pedagógov, nepedagogických zamestnancov, zároveň plní kontrolnú funkciu, vyjadruje sa k rozvoju školy, k výchovno-vzdelávaciemu procesu, výsledkom školy...Volí sa na nadchádzajúce štvorročné obdobie. Jedny voľby máme síce po víkende za sebou, ale prosíme Vás o aktívnu účasť aj pri týchto voľbách v škole, nakoľko rozvoj školy je podmienený aj úzkou spoluprácou s Vami, rodičmi, a Radou školy. Vzájomná spolupráca je to, čo nás posúva vpred.
            Tešíme sa na Vašu účasť.
            ŠTRVTOK 17.3.2016, 16:30 hod

• PIATOK 5.2.2016 v OBMEDZENEJ PREVÁZDKE!

Zajtra ideme podľa upraveného rozvrhu v obmedzenej prevádzke - prváci a tretiaci nejdú podľa rozvrhu (niekt. pedagogickí zamestnanci sú v štrajku a obe pani učiteľky sú zo zdrav. dôvodov neprítomné). Preto sú odhlásení z obedov a v prípade, že prídu do školy- v športovom- (je pre nich vytvorená zberná trieda), prosíme, aby ste ich nahlásili na obed, ak budete chcieť, aby sa stravovali v tento deň v jedálni.
            ŠKD ide od 6:45, avšak poobedný ŠKD KONČÍ 13:50! Prosíme Vás, aby ste si do tohto času vyzdvihli svoje deti. ĎAKUJEME ZA POROZUMENIE!

• ZAPOJENIE SA DO ŠTRAJKU!

AKTUÁLNA INFORMÁCIA zo dňa 28.1.2016 na PIATOK 29.1.2016:

Väčšina pedagógov zotrváva v štrajku, škola je otvorená s obmedzenou prevádzkou tak, ako vo štvrtok: učia sa PRVÁCI a DEVIATACI podľa rnáhradného rozvrhu:

+ možnosť zbernej triedy (doobedu ako ŠKD bezplatné, poobede od 13:00 hod. spoplatnené - pre všetkých, čo za normálnych okolností navštevujú ŠKD.