• Najnovší (FOTO ČI VIDEO) update vždy nájdete na:

☼ školskom facebooku

☼ na stránke: www.cernova.sk: a) celoškolské (mimotriedne) topky

b) triedne akciešky
      • „Keď dáš dieťaťu rybu, nakŕmiš ho na deň, ak ho naučíš loviť, dáš mu potravu na celý život.“
      • Už sa to blíži. Tešíme sa na Vás.
      • Škôlkari v škole
      • Čítame radi
      • Súťažíme odušu
      • Nikdy nie si sám Hlinkáč :)
      • Deň sv. Patrika
      • Školáci v škôlke
          • 25.11.2015

Dňa 25.11.2015 bude historicky prvýkrát prebiehať celoslovenské TESTOVANIE PIATAKOV.

V tomto dni dôjde k organizačným zmenám,

žiaci 2. stupňa sa učia podľa náhradného rozvrhu,

žiakom 1. stupňa riaditeľka školy udeľuje RIADITEĽSKÉ VOĽNO.

VIAC INFO NA:

Milí naši žiaci,

v dňoch 28. - 29.10. 2015 si užite chvíľky voľna, lebo máte JESENNÉ PRÁZDNINY!

V škole sa opäť vidíme v pondelok, 2.11.2015, s trošku zmeneným pedagogickým zborom a najmä - s novými rozvrhmi! :) Preto si ich pozrite v sekcii ROZVRHY a už od pondelka ideme podľa nového! :)

• 151. narodeniny

Pozývame všetkých po 2. sv. omši pred dom Andreja Hlinku, kde si uctíme 151. výročie narodenie Andreja Hlinku, ktorého meno je súčasťou našej školy.

Naši žiaci ku oslavám prispejú svojou troškou. Tešíme sa na Vás!

• RIADITEĽSKÉ VOĽNO

Vážení rodičia a žiaci našej školy,

v dňoch 24.-25.09.2015 riaditeľka školy udeľuje žiakom 1.,2., 5.-9. ročníka RIADITEĽSKÉ VOĽNO. (3. a 4. ročník pokračujú v plaveckom výcviku a náhradnom rozvrhu).

V prípade, že Vaše detičky nemajú kde ostať alebo ich len jednoducho nechcete nechať bez dozoru, v doobedňajšom čase bude pre žiakov zabezpečený bezplatný školský klub.

• Slávnostné otvorenie šk. roka 2015/2016

Náš školský rok začíname dňa 2. septembra 2015 (streda)!

sv. omša Veni Sancte - 8:00 hod (kostol p. Márie Ružencovej)

slávnostné otvorenie šk. roka 2015/2016 - 9:00 (kultúrny dom)

-kto chce prísť pomôcť spievať na svätú omšu: 7:00 hod stretnutie s Maruškou v škole

Budeme sa tešiť na našich nových najmenších, ale tiež si užívať posledný začiatok šk. roka v základnej škole v prípade našich nových najstarších :).

• Naša online kronika

Upozorňujeme na našu online kroniku tohto šk. roka,

kde na

www.cernova.sk/zakladnaskola/

najdete náš život vo fotografickej i video podobe.

Náš školský život je bohatý nielen na zaujímavý vyučovací prístup, ale i zážitky a dobrodružstvá, ktoré spolu zažívame! :) Nahliadnite doň spolu s nami! :)

• Riaditeľské voľno pre 5 až 8

OZNAM

Na základe § 150 ods. 5 zákona č.245/2008 Z.z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení zákonov v znení neskorších predpisov a podľa § 3 ods.10 vyhlášky č. 231/2009 Z.z. v znení vyhlášky č.518/2010 Z.z. Vás informujeme o udelení

riaditeľského voľna

žiakom 5. až 8.ročníka

• PREDVEĽKONOČNÝ JARMOČEK

Milí naši rodičia, starí rodičia, rodinka, Černovčania,

pozývame Vás ku nám, do školičky, na PREDVEĽKONOČNÝ JARMOČEK,

kde sa chceme popoýšiť našimi šikovnými rúčkami a podeliť s Vami o estetické zážitky :).

Od 14:00 do 17:00 sme v školičke pre Vás - príďte nás pozrieť a prípadne si neakú tú našu peknú predveľkonočnú šikovnosť aj kúpiť! :)

• RIADITEĽSKÉ VOĽNO

Riaditeľka ZŠ Andreja Hlinku, na ulici Černovských martýrov 29 v Ružomberku - Černovej, v súlade so zákonom 245/2008 Z.z. (podľa § 150 ods. 5) poskytuje žiakom na deň

03.02.2015 (utorok)

RIADITEĽSKÉ VOĽNO

z dôvodu dňa prázdnin deň vopred a súčasne šetrenia el. energie.

Zároveň Vám oznamujeme, že v uvedený deň je ŠJ v prevádzke, ale naši žiaci sú z obedov odhlásení.

• ŠPECI 5.november

-MÁME ZLATOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO!!!!!! Tešíme sa z úspechu našich žiačok Veroniky Smieškovej, Tamary Burošovej, Eriky Franceovej a náhradníčky Julky Jirotkovej, ktoré nám v stolnotenisovom boji priniesli 1. miesto! BRAVOOOOOOOOOOOO!!!!

ŠPECI 5.november - Obrázok 1 ŠPECI 5.november - Obrázok 2

-Ďakujeme rodičom za prítomnosť na konzultačných hodinách!

• Malé-veľké dvojmesačné víťazstvá!

Zhrnutie nášho dvojmesačného snaženia prinieslo našej škole aj zopár cenných papierov či kovov. Snaživosť bola odmenená v nasledovných prípadoch:

-najprv sme získali zemiakovú medajlu v cezpoľnom behu, ďakujeme najmä Barborke Habovej, ktorá obsadila 6. miesto v behu na 1200metrov, ale teda aj celej babskej bande, čo získala "zemiak" :) (Habová, Frolová Miška, Kuniaková Miška). TEŠÍME SA!

• Dni Andreja Hlinku sa blížia

Milí rodičia, žiaci,

aj naša školička bude súčinná a rada Vás v rámci Osláv pri príležitosti 150 výročia narodenia Andreja Hlinku privíta

"na zastávke" aj u nás! :)